اپلیکیشن‌ها با نام «رایگان» از فروشگاه اینترنتی اپل حذف می‌شوند

تمام ابزارهای کاربردی که در نام آنها از کلمه Free به معنی «رایگان» استفاده شده است به صورت خودکار حذف خواهند شد.
 
اپلیکیشن‌ها با نام «رایگان» از فروشگاه اینترنتی اپل حذف می‌شوند

فروشگاه اینترنتی نرم‌افزارهای اپل، با استقبال فراوانی مواجه است و روزانه صدها عنوان اپلیکیشن جدید جهت قرار گرفتن در این فروشگاه، تقاضای جدید ثبت می‌کنند. این در حالی است که علیرغم افزایش درخواست‌ها و تعدد اپلیکیشن‌ها، لزوم توجه به واقعیات و الزامات مختلف، در تأیید و انتشار این نرم‌افزارها نیز کاملاً ضروری به نظر می‌رسد.

هرچند مسئله امنیت کاربران، از دغدغه‌های اصلی بازارهای نرم‌افزاری مانند گوگل پلی و اپل استور است، اما شرایط دیگری نیز به عنوان "شرط لازم" گاه در این فروشگاه‌ها اعلام و سپس اعمال می‌گردد.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، به تازگی شرکت اپل، شرط جدیدی برای تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در این زمینه اعلام نموده است. مطابق گفته این شرکت، کلیه اپلیکیشن‌هایی که در نام آنها توضیحی در مورد قیمت و هزینه آورده شده باشد از روی فروشگاه اینترنتی App Store حذف خواهند گردید.

البته گفتنی است که شرکت اپل از مدت‌ها پیش، به شرکت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار گفته بود در فرآیند نامگذاری اپلیکیشن‌های خود هیچ کلمه‌ای که نشان دهنده قیمت و هزینه ابزار مربوطه باشد را استفاده نکنند. همچنین از این شرکت‌ها خواسته شده بود در اسکرین‌شات‌های خود برای معرفی محصول، اشاره‌ای به قیمت آن نکنند.
 اما به نظر می‌رسد زمان اجرایی شدن این شرط اپل فرا رسیده است.

رسانه‌های خبری اعلام کردند از امروز کلیه ابزارهای کاربردی در دو فروشگاه اینترنتی App Store و Mac App Store که در نام آنها اشاره‌ای به قیمت و هزینه اپلیکیشن شده است، حذف می‌شوند.

بر این اساس، تمام ابزارهای کاربردی که در نام آنها از کلمه Free به معنی «رایگان» استفاده شده است به صورت خودکار حذف خواهند شد.
اپل در این خصوص با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد: «نام، آیکن، اسکرین‌شات، یا توضیحات مربوط به اپلیکیشن‌ شما درر فروشگاه اینترنتی App Store که به صورت مستقیم به قیمت محصول اشاره کند باعث می‌شود این ابزار کاربردی حذف شود».

همچنین در ادامه این بیانیه گفته شد: «لطفاً کلماتی که مربوط به قیمت و هزینه می‌شود را از نام اپلیکیشن خود حذف کنید، بر این اساس هیچ گونه توضیح در مورد رایگان یا پولی بودن ابزار نباید در فرآیند نامگذاری آن لحاظ شود.»

منبع : ایتنا

اخبار تکنولوژی :